Grzegorz Fijałek ma brązowy medal Mistrzostw Europy

Sport, Wiadomości, 04.08.2013 16:00, (red)
Grzegorz Fijałek z Andrychowa i rybniczanin Mariusz Prudel wracają z Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej z brązowym medalem.

Duet Grzegorz Fijałek – Mariusz Prudel, choć w ostatnich latach wiele razy ocierał się o podium Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, a nawet podczas Igrzysk Olimpijskich, nie miał w swojej kolekcji medalu wywalczonego w tego rodzaju imprezie. Przynajmniej w zawodach seniorów, bo – przypomnijmy - w 2003 roku Fijałek i Prudel zdobyli tytuł Mistrzów Europy do lat 23.

W środę (31.07) w Klagenfurcie rozpoczęły się zmagania grupowe mężczyzn w Mistrzostwach Europy. Na razie nasi reprezentanci spisali się prawie bezbłędnie. W całym turnieju przegrali tylko jeden mecz!

W grupie eliminacyjnej wygrali trzy spotkania, zajęli 1 miejsce i przeszli do kolejnej fazy rozgrywek.

W sobotę pokonali parę ze Szwajcarii i awansowali do ćwierćfinału ME. Stąd już blisko do strefy medalowej.  Wieczorem w ćwierćfinale wygrali z zawodnikami z Niemiec (Dollinger/Windscheif) 2:1 i awansowali do półfinału ME.

Półfinał rozegrany został w niedzielne przedpołudnie. W nim, niestety, para Fijałek/Prudel przegrała 1-2 z zawodnikami z Łotwy. Po południu, w meczu o 3 miejce, było już lepiej. Polacy pokonali 2-0 duet z Włoch i wywalczyli historyczny dla siebie brąz w ME.

WYNIKI
Grupa N:
31 lipca: Fijalek/Prudel (POL) - Bogatov/Pastukhov (RUS) 2:0 (21:14, 21:7)
1 sierpnia: Fijalek/Prudel (POL) -  Popov/Samoday (UKR) 2:0 (22:20, 21:17)
2 sierpnia: Fijałek/Prudel (POL) -  Gerböckermann/Urbatzka (GER) 2:0 (21:16, 21:16)

3 sierpnia: Fijałek/Prudel POL [5] - Gerson/Prawdzic SUI [24] 2:1 (21:15, 21:23, 15:11)

3 sierpnia, ćwierćfinał: Fijałek/Prudel - Dollinger/Windscheif 2:1 [GER]

4 sierpnia, półfinał: Fijałek/Prudel - Smedins/Samovilovs [LAT], 1:2 (21:15, 13:21, 8:15)

4 sierpnia, mecz o 3 miejsce: Fijałek/Prudel - Lupo/Nicolai 2:0 (22:20, 21:16)

Emil, 04.08.2013 16:23

Brawo chłopaki!!!! Jesteśmy dumni z brązu!!!

mega, 02.08.2013 15:54