Kęczanie mistrzami Małopolski!

Sport, Wiadomości, 19.02.2024 08:20, red
Siatkarska młodzież z UMKS Kęczanin Kęty kolejny rok odnosi sukcesy.
Niedawno juniorzy UMKS Kęczanin Kęty zostali wicemistrzami Małopolski, następnie zajęli drugie miejsce w ćwierćfinale i uzyskali awans do turnieju półfinałowego MP. To już prawdziwa elita - kęczanie znaleźli się w gronie 16 najlepszych zespołów w tej kategorii Polsce. Mają jeszcze szanse zajść dalej. W półfinale MP kęczanie zagrają wkrótce zespołami z AZS Olsztyn, Trefl Grańsk i Metro Warszawa.

Ale sukcesy odnoszą także ich młodsi koledzy - kadeci Kęczanina, którzy wygrali rozgrywany w weekend finał wojewódzki MP i zostali Mistrzami Małopolski w kategorii kadetów. Teraz kęczanie zagrają w 1/8 finału MP.

Warto podkreślić, że finałowy mecz o mistrzostwo Małopolski Kęczanina ze Spartą Kraków to był prawdziwy dreszczowiec. Kęczanie pokazali jednak charakter i wolę walki do końca. Przegrywali już ze Spartą 0:2 w setach, a w trzecim secie 21:24, a mimo to odwrócili losy meczu i wygrali cały mecz 3:2.

z Kęt, 19.02.2024 10:44

Widzę na zdjęciu, że ktoś już wykorzystał okazję, żeby ogrzać się przy cudzym sukcesie.