Kęczanin - srebrny medal, MKS Andrychów - brązowy medal w małopolskim finale juniorów w siatkówce

Sport, Wiadomości, 27.01.2024 13:22, red
Zakończyła się trzydniowa rywalizacja w finale mistrzostw małopolski w siatkówce. Kęczanin zbobył tytuł wicemistrza Małopolski, a andrychowianie - brązowy medal.
Od czwartku do soboty w Kętach rozrywany był finał Mistrzostw Małopolski Juniorów w siatkówce. Wzięło w nim udział 6 najlepszych zespołów z obu małopolskich grup juniorskich, w tym zespoły z Kęt i Andrychowa:

- Sparta Kraków
- UMKS Kęczanmin
- MKS Andrychów
- MKS Proszowice
- Sokół Tarnów
- Dunajec Nowy Sącz

Rywalizacja była pasjonująca. Po awansie w grupy, siatkarze z Kęt i Andrychowa zagrali ze sobą w półfinale - w tym starciu górą byli kęczanie.

W sobotę MKS Andrychów w meczu o brązowy medal wygrał 3-0 z Proszowicami, a w finale Kęczanin uległ Sparcie Kraków.

Kęczanin [foto powyżej] - wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Małopolski w sezonie 2023/24, a MKS Andrychów [foto poniżej] - brązowy medal i trzecie miejsce w Małopolsce.