Siatkarski Memoriał Józefa Zemana. Andrychów górą w stolicy powiatu

Sport, Wiadomości, 07.12.2012 16:40, NEWSY CZYTELNIKÓW
W piątek (7.12) Stowarzyszenie ALPS Wadowice zorganizowało Memoriał Józefa Zemana w kategorii Gimnazjum Chłopcy. Turniej ku pamięci tego wybitnego wadowickiego nauczyciela i trenera siatkówki został rozegrany już po raz drugi.

Na parkiecie hali w Zespole Szkół Nr 3 w Wadowicach zmierzyło się 9 drużyn (ponad 100 zawodników). Podczas odprawy technicznej trenerzy poszczególnych szkół losowali grupy (A, B, C), następnie zebrani zostali uroczyście powitani.

Po ceremonii otwarcia rozpoczęto zacięte mecze. Od samego początku drużyny dwóch andrychowskich szkół – Gimnazjum Nr 1 oraz Gimnazjum Nr 2 – wyróżniały się wysokim poziomem gry. Kroku dotrzymywało im także Gimnazjum Nr 1 Wadowice , które mogło liczyć na gorący doping publiczności – w końcu zawody odbywały się w ich szkole. Nie gorzej radziły sobie jednak pozostałe zespoły.

W ostatecznym rozrachunku  dwa pierwsze miejsca na podium zajęli andrychowianie (I –Gimnazjum Nr 1, II – Gimnazjum Nr 2), trzecie miejsce zostawiając Gimnazjum Nr 1  w Wadowicach, zaraz za podium natomiast uplasowało się Gimnazjum Nr 2 Chocznia.  Najlepszym zawodnikiem został Wojciech Piekarski (Gimnazjum Nr 1 Andrychów).