Koniec marzeń o medalu

Sport, Wiadomości, 05.07.2013 15:00, (red)
Andrychowianin Grzegorz Fijałek nie zdobędzie jednak medalu Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej. Przynajmniej nie w tym roku.

Grzegorz Fijałek z Andrychowa wraz z Mariuszem Prudlem z Rybnika są na fali wznoszącej. Ostatnio stanęli nawet na podium turnieju w Hadze, gdzie zdobyli brązowy medal. Potem zajęli 5 miejsce w Rzymie. Dzięki temu aktualnie są sklasyfikowani na 4 miejscu w oficjalnym rankingu FIVB.

To dawało nadzieje na medal Mistrzostw Świata, którego jeszcze nie mają w swojej kolekcji. Impreza trwa właśnie w Starych Jabłonkach na Mazurach.

Andrychowsko-rybnicki grał początkowo znakomicie. W pierwszym meczu Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali hiszpańską parę 2:0 (21:8, 23:21). W środę również 2:0 (21:18,21:15) wygrali z parą z Chile Grimalt/Grimalt, a w czwartek wygrali 2-1 z parą z Austrii.

Dzięki temy awansowali do 1/16 finału z 1 miejsca w grupie. Mieli jednak pecha, bo w tej rundzie trafili na liderów rankingu - brazylijczyków Pedro/Bruno, którzy okazali się zbyt wymagającymi przeciwnikami. W piątek Brazyliijczycy pokonali Polaków 2-0 (21-17, 21-16). To oznacza koniec marzeń naszych reprezentantów o medalu MŚ. Przynajmniej w tych zawodach.

AKTUALIZACJA: 2013-07-05

----------------------------------------------------------------------------------------------

NOWY SERWIS SPORTOWY: sport.mamNewsa.pl

igor5, 05.07.2013 18:36

misiaczek007, 04.07.2013 11:33