Piłkarski weekend: w Beskidzie grał piłkarz rodem z Libanu [WYNIKI]

Sport, Wiadomości, 29.07.2012 19:00, (red)
W weekend (28-29 lipca) niektóre drużyny piłkarskie grały sparingi, a inne uczestniczyły w II rundzie Pucharu Polski na szczeblu wadowickiego podokręgu. Mamy wyniki.

SPARINGI

• Iskra Klecza Dolna - Beskid Andrychów 2-1

Trzecioligowy Beskid przegrał w sobotę (28.07) w południe sparing z czwartoligową Iskrą Klecza Dolna. To taki mecz z dodatkowym smaczkiem, bowiem nowym trenerem Beskidu jest Krzysztof Wądrzyk - do czerwca trener Iskry.

Jak informuje strona andrychowskiego klubu aksbeskid.pl w pierwszej połowie, kiedy Beskid zagrał w składzie zbliżonym do ligowego (z testowanym stoperem z Libanu Serge Nahle!), kleczanie nie znaleźli sposobu na sforsowanie andrychowskiej defensywy. Podopieczni trenera Krzysztofa Wądrzyka otworzyli wynik już w 13. minucie, kiedy z rzutu wolnego pięknie przymierzył Krzysztof Jurczak, pakując piłkę do siatki.

W drugiej połowie na boisko wybiegli testowani zmiennicy, a w defensywie zaczęły mnożyć się błędy. Najpierw, po indywidualnej stracie, jeden z miejscowych stanął oko w oko z Sytym i zdobył wyrównującego gola. Na kwadrans przed końcem czwartoligowcy zrobili użytek z kolejnego prezentu i przechylili wynik na swoją korzyść.

Skład Beskidu w I połowie: Kudłacik - Tarabuła, Nahle, Kliber, Galos - Kowalczyk, Jurczak, P. Sobala, Chowaniec - Knapik, Moskała. W drugiej połowie zagrali m.in.: Syty, Kuczaj, Adamus, Śliwa, testowani.

Dodajmy, że wspomniany gracz z Libanu nie jest nowicjuszem na krajowych boiskach. W ostatnich latach grał w m..in. w MKS Alwernia, Janinie Libiąż, Naprzodzie Jędrzejów. Zresztą Serge Nahle dobrze włada językiem polskim i ma polskie obywatelstwo. Na razie nie wiadomo, czy w nowym sezonie będzie zawodnikiem Beskidu.

• Babia Góra Sucha Beskidzka - Stadion Śląski Chorzów 0-2
  • Soła Oświęcim - Jałowiec Stryszawa 4-1
  • Hejnał Kęty - LKS Bulowice 5-0

xxx

W weekend rozgrywana była też II runda Pucharu Polski na szczeblu wadowickiego podokręgu. Tym razem odnotowano dwie niespodzianki: to wysokie zwycięstwo B-klasowych Tomic nad notowanymi o szczebel wyżej Łączanami oraz zwycięstwo C-klasowej Bieńkówki nad Grzechynią (A klasa).

xxx

Oto zestaw par w III rundzie. Dołączą już drużyny z lig III, IV oraz V.